Menu

Науковці НАН України провели попереджувальну акцію протесту під Радою

' 4th, 2016 - Новини, Основні події, Проблемні питання освіти
Науковці НАН України провели попереджувальну акцію протесту під Радою

3 листопада 2016 року в Києві під будівлею Верховної Ради України відбулася попереджувальна акція протесту науковців, організована профспілкою працівників НАН України.

Захід мав на меті привернути увагу парламентаріїв до критичного стану української науки, спричиненого її постійним значним недофінансуванням, – передає прес-служба НАН України.

Розпочинаючи акцію протесту, голова профспілки працівників НАН України кандидат філософських наук А.І. Широков коротко розповів про становище вітчизняної науки й окреслив основні вимоги протестувальників до державної влади. Серед таких вимог: по-перше, виконання норм Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» (зокрема статей 36 і 48 цього закону, які стосуються поступового збільшення оплати праці науковців, а також обсягів бюджетного фінансування науки загалом); по-друге, врахування у проекті Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» пропозицій Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти (від 5 жовтня 2016 року) щодо збільшення бюджетних видатків на фінансування наукової сфери загалом і Національної академії наук України зокрема; по-третє, цілковите забезпечення необхідного фонду оплати праці з урахуванням змін в оплаті праці в бюджетній сфері, які мають відбутися з 1 грудня 2016 р. та наступному році.

Перед учасниками акції виступили також представники наукових установ НАН України, зокрема Інституту мікробіології та вірусології імені Д.К. Заболотного, Інституту проблем матеріалознавства імені І.М. Францевича, Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка, Видавництва «Наукова думка» НАН України.

Наприкінці акції голова профспілки працівників НАН України А.І. Широков поінформував присутніх про те, що представники профспілки мають намір зустрітися з народними депутатами України й обговорити проблеми фінансування наукової сфери. Про результати зустрічі буде повідомлено згодом. А.І. Широков також повідомив про планування наступної акції протесту на середину листопада цього року.

vnz

Читайте також:

«Вже сфабриковано докторську педдисертацію Гриневич…»? Список невизнання !

«ВЖЕ СФАБРИКОВАНО ДОКТОРСЬКУ ПЕДДИСЕРТАЦІЮ ГРИНЕВИЧ…»? СПИСОК НЕВИЗНАННЯ !

Мені здається, що настав час інституалізувати невизнання вже присуджених ступенів за плагіат, обман, купівлю дисертацій на замовлення, за посаду, як …

МОН. Утворити експертно-кадрову комісію з розгляду питань діяльності керівників вищих навчальних закладів?

МОН. УТВОРИТИ ЕКСПЕРТНО-КАДРОВУ КОМІСІЮ З РОЗГЛЯДУ ПИТАНЬ ДІЯЛЬНОСТІ КЕРІВНИКІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ?

Утворити експертно-кадрову комісію з розгляду питань діяльності керівників вищих навчальних закладів, установ та організацій, які належать до сфери управління Міністерства …

Лілія Гриневич: Білінгвальна освіта

ЛІЛІЯ ГРИНЕВИЧ: БІЛІНГВАЛЬНА ОСВІТА

Лілія Гриневич: Білінгвальна освіта – це про збільшення кількості української в школах нацменшин В інтерв’ю Громадському радіо Міністр освіти і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *