Menu

Лілія Гриневич запросила ІТ-компанії спільно розробляти нові стандарти вищої освіти

29th, 2016 - Основні події, Технології
Лілія Гриневич запросила ІТ-компанії спільно розробляти нові стандарти вищої освіти

Конкуренція між освітніми програмами, активна участь ІТ-спеціалістів у розробці стандартів та безпосередня співпраця ІТ-ринку з ІТ-програмами у вишах – три речі, що вже в короткотерміновій перспективі допоможуть підвищити якість підготовки ІТ-спеціальстів в Україні. Про це Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич розказала під час свого виступу на Lviv IT Jazz Conference, що проходила у Львові 26-27 червня.

“Впроваджуючи закон «Про вищу освіту», ми прийшли до етапу формування стандартів для вищої освіти. І це той момент, коли можна закласти правильний зміст вищої освіти. Я хочу закликати ІТ-спільноту брати активну участь в розробці цих стандартів, адже якщо їх писатимуть лише викладачі, то ми знову отримаємо щось подібне до того, що є зараз. Міністерство абсолютно відкрите, ми хочемо, щоб до підготовки студентів ІТ спеціальностей долучилися фахівці, які безпосередньо працюють на цьому ринку”, – зазначила Міністр освіти і науки України.

Гриневич 2

Міністр наголосила, що Міністерством освіти і науки, Кабінетом міністрів та Верховною Радою створені умови для того, щоб університети ставали вільнішими та гнучкішими в питаннях створення власних освітніх програм, і в питаннях залучення до викладання людей без наукового ступеню, але з реальним практичним досвідом роботи в сфері інформаційних технологій.

Також Лілія Гриневич відзначила, що нині вся українська освіта від молодшої школи до вищих навчальних закладів потерпає від недостачі мультимедійного та ІТ компонентів у навчанні.

“Я цілком відповідально стверджую, що сьогодні застосування інформаційних технологій в українській освіті мізерне. Через це ми програємо і в методиках викладання, і в осучаснені змісту, і в підготовці вчителів, і в навчанні дорослих впродовж життя. А це означає, що ми програємо у створенні реальної інноваційної економіки. Підняті тут сьогодні питання ширші за звичайну підготовку фахівців і споживачів для ІТ-сфери. Тому, я закликаю до партнерства. Я гарантую з боку Міністерства освіти і науки зацікавленість і відкритість до співпраці з ІТ-компаніями. Сьогодні, спілкуючись з львівським ІТ-кластером, я розраховую, що ми разом зможемо домовитися хоча б про декілька конкретних точкових проектів, які зможуть вплинути на якість освіти в Україні”, –  заявила Лілія Гриневич.

Гриневич 3

Нагадуємо, що на 2016 рік МОН збільшило держзамовлення для вищих навчальних закладів на ІТ-спеціальності на 1100 місць.

Довідково: Lviv IT Jazz Conference – це платформа для комунікації між ІТ-компаніями, фінансовими фондами та урядом. Вона проводиться протягом Alfa Jazz Fest, тож учасники можуть побувати на джазових виступах та послухати відомих бізнес-спікерів у Alfa Jazz Lounge у центрі Львова.

Конференція поділена на три тематичні “потоки”. В першій частині представники міста і уряду говорили про те, як держава може поліпшити ІТ-інфраструктуру і сприяти загальному розвитку ІТ сектору. В другій, відомі експерти зосередились на обговоренні змін, необхідних для росту ІТ бізнесу. Основний акцент третього потоку був зроблений на інвестиційних можливостях та налагодженні діалогу  між інвесторами та ІТ-компаніями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *